Sonsuzluk İşareti ∞ Bilgisayar ve Telefonda Nasıl Yapılır?

 sonsuzluk işareti aslında matematiksel bir ifadedir. Matematiğin haricinde günlük hayatımıza da girmiş ve sonsuzluğu ifade eden bir sembol, simge olarak kullanılmaktadır. Hatta bir çok kolye, bileklik gibi eşyalarda bu simgenin kullanıldığına şahit olmuşsunuzdur. Bilgisayarınızda veya telefonunuzda sonsuzluk işareti oluşturma yöntemine bu yazımda değiniyorum. Yazınızda, mesajlarınızda sonsuzluk ifadesini kullanmak istiyorsanız yazımıza göz atın.

Windows bilgisayarda sonsuzluk işareti nasıl yapılır

Öncelikle Windows + R ile çalıştır penceresini açın charmap yazarak Tamam‘a tıklayın. Windows’un içinde bulunan Karakter Eşlem programı açılacaktır. Burada bir çok özel karaktere ulaşarak kullanabilirsiniz. Sonsuz işaretini ilk bakışta görmek biraz zor gibi görünüyor. En azından ben bulmakta zorlandım. Bu nedenle Gelişmiş görünümü aktif edip sonsuz şeklinde arama yapın. Sonrasında sonsuz işaretini seçip Seç ve Kopyala butonlarına tıklayın. Kullanmak istediğiniz yere yapıştırın. Evet bilgisayarda sonsuzluk işaretini yapmanın yöntemi bu. Daha pratik yöntem olsun istiyorsanız Aşağıdaki işareti kopyalayıp istediğiniz yerde kullanın. Her ikisi de aynı kapıya çıkıyor.

Mac Bilgisayarda sonsuzluk işareti yapmak

Mac kullanmadığım için test etme imkanım yok maalesef. Fakat okuduğum kaynaklarda Option / Alt tuşu ile beraber 5 tuşuna bastığınızda sonsuz işareti yapabileceğiniz söylenmektedir. Bunun dışında aşağıya eklediğim sonsuz işaretini Mac bilgisayarınızda da kopyalayıp yapıştırarak kullanmak işinize yarayacak bir yöntemdir.

Telefonda Sonsuzluk işareti yapmak

Sonsuzluk işaretini telefonlarda bulunan klavyelerde yapmanın yolu bulunmuyor. iOS kullanan iPhone marka telefonunuz veya Android işletim sistemi kullanan Samsung veya farklı bir markalı bir telefonunuz varsa sonsuzluk işaretini yapmanın en pratik yolu kopyala yapıştırdan geçiyor. Aşağıdaki sonsuz işaretini seçip kopyalayın ve istediğiniz yere yapıştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir