Çok Sayıda Fotoğrafı Tek Bir Fotoğrafta Birleştirin

Elinizde tek bir karede göstermek istediğiniz birden fazla fotoğraf bulunuyorsa bu işlemi Photoshop, Gimp, Paint.Net benzeri resim editörlerinden birini kullanarak yapmanız mümkündür. Bu işlem için eğer bilgisayarınızda kurulu değilse bu programları bulup indirip bilgisayarınıza yüklemeniz gerekli. Ardından aynı karede göstermek istediğiniz resimleri açıp tek tek yeniden boyutlandırmanız gerekiyor. Son olarak aradaki boşlukları ayarlamak gibi bir miktar yorucu işlemin ardından istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf, Resim Birleştirme Nasıl Yapılır?

Bütün bu adımları sizin yerinize yaparak sizi bu zahmetten kurtarabilecek, resim birleştirme işlemi için tasarlanmış ücretsiz ve taşınabilir bir program mevcut. Windows işletim sistemi için oluşturulmuş olan programın adı Image Grid. İstediğiniz sayıda fotoğrafı tek bir fotoğraf haline getirerek kaydetmenize imkan sağlıyor. Image Grid sayesinde çok sayıda resim dosyasını tek bir karede birleştirerek gösterebilirsiniz.

Image Grid sayesinde örneğin bir gezide ya da özel bir gününüzde çekilen çok sayıda fotoğrafı kolaylıkla tek bir karede gösterebilirsiniz. Programı indirip hemen kullanmaya başlayın. İndirdiğiniz .exe dosyasını çalıştırmanız yeterli. Bir kurulum işlemi bulunmuyor. Programı çalıştırdıktan sonra kombine ederek birleştirmek istediğiniz resimleri sürükleyip bırakarak ya da Add images butonunu kullanarak programa ekleyebilirsiniz. Rearrenge ile farklı dizilim şekillerini deneyebilir. Margins ile resimlerin arasında bırakılacak boşlukları belirleyebilirsiniz. Resimlerin dizilimini değiştirmek için sürükleyip bırakmanız yeterli olacaktır.

Bütün ayarlamalar tamamlandıktan sonra Save butonuna tıklayarak oluşturduğunuz yeni resim dosyasını .JPEG veya .PNG formatında bilgisayarınıza kaydederek kullanabilirsiniz.

Programın web sitesi : Image Grid

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*